מקדשים בקמבודיה

המקדשים של קמבודיה

קמבודיה מצויה בדרום מזרח אסיה ויש כל כך הרבה מה לראות בה!

המקדשים בקמבודיה הם חלק בלתי נפרד שבזכותם זכתה קמבודיה למעמד שלה כיום כיעד מועדף למטיילים בחו”ל. קמבודיה היא מקום שיש בה נופים המקסימים. הסיפורים שמספרים המקדשים והמבנים הארכיטקטוניים המדהימים שלהם ראויים לביקור ולהערכה רבה. יש בהם קסם של העולם הישן. בכתבה זו נפרט על מספר מקדשים מדהימים בקמבודיה בהם מומלץ מאד לבקר בזמן ביקרוכם בקמבודיה.

מקדש אנגקור

הרשימה תתחיל כמובן במקדש זה. זהו אחד המקדשים הגדולים ביותר ואחד השמורים ביותר במדינה. העיצוב הארכיטקטוני המרשים של המקדש משתקף במאגר הצמוד לו והמראה מרשים. בשעה שנכנסים לגלריה החיצונית נתקבל על ידי מספר פסלים המתארים אפיזודות מהסיפורים ההינדים. זהו בהחלט אחד המקומות שחובה לבקר בהם בקמבודיה.

מקדש בנטי סריי

זהו מקדש הינדי בקמבודיה שיש בו יצירת אומנות מושלמת. המקדש הוא ממש גלריה לאומנות. במקדש יש פסלים של האלים בצורה מפורטת ביותר. המקדש מוקדש לשיווה. הוא נבנה במאה ה 10 והיה בן המקדשים הראשונים ששופצו באנגקור.

מקדש ניק פין – Neak Pean

זהו מקדש קטנטן הנמצא בליבו של אגם מלאכותי. מאמינים שמי האגם הם מים עם סגולות מרפאות. זהו מקדש בודהיסטי ולא ניתן להיכנס אליו אלא רק לראותו מבחוץ.

מקדש בנטי קדיי – Banteay Kdei

מקדש זה נבנה במאה ה 12. במקדש יש פסלים מדהימים ביופיים של נשים. כיום יש בו הריסות רבות ולכן הוא בדרך כלל פחות צפוף כי פחות תיירים מגיעים לבקר בו. זמן הביקור במקדש הוא כשעה.

מקדש טא פרום – Ta Prohm

מקדש זה הוא אחד המקדשים המצולמים ביותר בקמבודיה. המקדש ידוע בעיקר בגלל מבנה המבוך של בסיס המקדש. הוא ממש נראה כמו תמנון האוחז במשהו שיקר לו.

מקדש באיון

מקדש זה ימשוך את כל תשומת הלב שלכם עם הפנים החצובות בסלעי המקדש. מאמינים שפסלים אלו מייצגים אלים בודהיסטים וחמלה. כיום, מקדש באיון נמצא במצב מצוין תודות לעבודת שיקום נהדרת שבוצעה בו.

מקדש בנאטי סמרה – Banteay Samre

מקדש זה מראה את האחדות בין ההינדואיזם לבודהיזם. הוא נבנה באותה תקופה בה נבנה מקדש אנגקור וניתן למצוא דמיון במבנה ובעיצוב של שני המקדשים. מקדש זה בנוי במקום מרוחק יחסית ליתר המקדשים ולכן פחות אנשים מגיעים אליו.

מקדש פנום באהנג – Phnom Bakheng

מקדש זה עתיק יותר ממקדש אנגקור ב 200 שנים. זהו מבנה ארכיטקטוני מרשים שהיה בבירה הראשונה של האימפריה קמר – יסודארפורה. המקדש וארבעת המגדלים שלו מושכים את העין מרחוק. מבקרים בו תיירים רבים ובעיקר בשעת השקיעה. זוהי נקודה מדהימה לצפייה בשקיעות.

מקדש פרה קאן – Preah Khan

מקדש זה שימש כמקום קדוש למאמיני ההינדואיזם והבודהיזם. המקדש נבנה על ידי המלל ג’ייאורמן השביעי במאה ה 12. מאמינים שמקדש זה שימש כמקום מגוריו של המלך לתקופה מסוימת.

מקדש פרי רופ

מקדש זה נבנה  בשנת 961. זהו מקדש הינדי שמוקדש לשיווה. המקדש נבנה עם אבן חול אפורה ונשמר בצורה טובה מאד. גם מקדש זה ידוע בשקיעות הנשקפות ממנו וראוי לביקור שלכם!

רשימת המקדשים הללו היא רק חלק ממקומות רבים ויפים שיש לראותם בעת הביקור בטיול שבטים ומקדשים בויטנאם וקמבודיה.

טיולים נוספים הכוללים מקדשים בקמבודיה, ניתן למצוא בעמוד הטיולים מאורגנים לויטנאם וקמבודיה של אופקים טיולים מאורגנים. 

2018-12-23T08:14:03+00:00