מידע תיירותי ואטרקציות בבאקו אזרבייג’ן

באקו היא בירתה של אזרבייג’ן. זוהי עיר יפייפיה אשר יכולה להתחרות בפריז ובדובאי מבחינה ארכיטקטונית, ויש בה גם סממנים סובייטים המסתתרים במקומות שונים ומהווים שרידים לעברה הלא רחוק. באקו משתנה ומתפתחת במהירות רבה ויש בה שילוב מדהים בין מזרח ומערב.

העיר העתיקה של באקו יפה ומרשימה במיוחד והיא הוכרזה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית והיא מוקפת בחומה. העיר היא בת יותר מ 1000 שנים. סביבה בנויות אחוזות מאבן ורחובות ושדרות עצים מרהיבות.

בעשור האחרון צצו סביב העיר העתיקה באקו בירת אזרבייג’ן גורדי שחקים בעיר כמו פטריות שלאחר הגשם ואלו החליפו את הבנייה הסובייטית המסורתית ששלטה בעיר. חלק מהמגדלים החדשים הם עוצרי נשימה ביופיים ובארכיטקטורה שלהם.

באקו נמצאת בגבול שבין אסיה לאירופה. השם באקו מתפרש בכמה מובנים כמו: “משב רוח” או “עיר הרוחות” או “העיר על הגבעה”. הנמל של באקו, המוגדרת כעיר הבירה וכמרכז התרבותי וההיסטורי של אזרבאיג’אן, ממוקם בחופו המזרחי של הים הכספי והיא עשירה בשדות נפט.

במהלך טיול מאורגן בבאקו, העיר חושפת את המבקרים בה להתפתחות מואצת של עיר שאינה מודרנית כל כך, אינה מוסלמית כל כך, אינה אירופאית כל כך אך גם לא אסייתית באופן מובהק..

באקו 

להכיר את באקו בירת אזרבייג’ן בהליכה

הדרך הטובה ביותר להכיר את העיר היא בהליכה ברחובותיה. מרכז העיר נמצא סמוך לחופו של הים הכספי. שילוב הסגנונות הארכיטקטוניים שבה מקסים ביותר והעיר מתרחבת כל העת עם בניינים יפים. ממגדלי הלהבה ניתן לראות נוף מרהיב של כל העיר, אלו הם שלושה מגדלים בצורה של להבות אש והם שולטים בנוף העיר באופן בולט במיוחד. המגדלים הפכו לסמל לאומי מאז שהוקמו ב 2012. בלילה, יש על המגדלים תאורת לד הנותנת תחושה של להבה אמיתית והתמונה מרשימה במיוחד.

ביקור בפארקים הרבים והיפים שבעיר הם דרך למנוחה קלה באמצע היום או לסיום היום.

 

אטרקציות נוספות בבאקו

ניתן לצלול ולשנרקל בים הכספי, להשתזף בחוף הים. גם האוכל באזרבייג’אן ובבאקו הוא שילוב של השפעות מאיראן, תורכיה וגאורגיה. ניתן לטעום כאן קוויאר בלוגה מהים הכספי ומאכלים נוספים היחודיים לאזור.

ביקור בבאקו המתפתחת באופן מואץ מהווה הזדמנות לעיר המשלבת מזרח ומערב, המשלבת חדש ומודרני עם ישן ושמרני, ביקור באירופה ובאסיה גם יחד!

רוצים לדעת מה עוד הופך את הטיול המאורגן לאזרבייג’ן מבית אופקים טיולים מאורגנים לייחודי? השאירו פרטים בטופס יצירת קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

2018-10-03T11:56:55+00:00