טיול לויטנאם

 

וייטנאם

אם רוצים להצביע על מדינה אחת במזרח אסיה שהתיירות אליה קפצה בדילוג משמעותי מאוד בשנים האחרונות וייטנאם היא בחירה מצוינת. המדינה שפעם התפרסמה בגלל המלחמה האכזרית שהתנהלה בה נהפכה עכשיו לאחד מיעדי התיירות המרתקים בעולם. צורתה הצרה והמאורכת של וייטנאם נשלטת למעשה בידי שתי הערים הגדולות – האנוי והו צ’י מין סיטי. בשתיהן יש המולה רבה לצד עניין ואתרי ביקור מרתקים. אבל עיקר היופי של וייטנאם טמון דווקא באזורים הכפריים. כאן אפשר למצוא שלווה אינסופית בין המקדשים היפים, בין פגודות העץ והעמקים הירוקים והפוריים. אל כל המבחר המושך הזה כדאי להוסיף כמה משמורות הטבע היפות בעולם, ובראשן מפרץ האלונג שנבחר לאחרונה כאחד משבעת פלאי הטבע בעולם. אתרי הצלילה של נהטראנג הם מהיפים בעולם ועוד לא אמרנו כלום על האוכל הווייטנאמי. למעשה מדובר במעדנים ולא בסתם אוכל. כמעט בכל מקום שבו תסעדו בוויטנאם תלקקו את האצבעות. אלה יכולות להיות אטריות חריפות באחד מדוכני הרחוב את לחמניות טריות בסגנון צרפתי באחת המאפיות של האנוי.

הו צ’י מין סיטי, שנקראה פעם סייגון, מציגה שילוב בין גורדי שחקים מודרניים לשדות מחופות עצים וסגנון צרפתי שמזכירים בכל מקום את עברה של הארץ כמושבה צרפתית. הרובע העתיק של האנוי הוכרז כבר כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו וכדאי לבקר במקדשים הרבים שפזורים בו. בשעות הערב נהפכת העיר כולה לאתר בילוי מסחרר.

הדלתא של המקונג היא אחד האזורים היפים במדינה. לכאן מגיע הנהר האדיר בסוף מרוצו ולפני שהוא נשפך לים סין הדרומי. אזור ההרים סאפא הוא אטרקציה גדולה למבקרים בחלקיה הצפוניים ביותר של וייטנאם. כאן חיים כמה משבטי ההרים המסורתיים שמשמרים אורח חיים שכבר נעלם לחלוטין מאזוריה האחרים של המדינה.

מידע נוסף על טיולים מאורגנים לויאטנם

מידע מעשי

ישראלים זקוקים לאשרה כדי להיכנס לוייטנאם. האשרה מאושרת מראש בישראל ומתקבלת בפועל עם הנחיתה בוייטנאם. יש לציין בדיוק את מקום הכניסה למדינה, ופרטי טיסת ההגעה. תשלום נוסף בעת הטבעת הוויזה בפועל. יש צורך להגיש מראש צילומי דרכון.

  • העונה המומלצת לביקור בווייטנאם היא בין נובמבר למרץ או אפריל. עונת הגשמים בצפון נמשכת בין מאי לאוגוסט. בדרום היא נמשכת עד נובמבר. בדרום חמים ונעים כל השנה, ובצפון ניתן להבחין בשתי עונות.
  • המטבעהווייטנאמי נקראדונג (DONG ).
  • הזמן הוא שעון ישראל פלוס חמש שעות.
  • הכתובת של שגרירות ישראל בהאנוי: 68 Nguyen, Hanoi
  • TEL: (+84 4) 8433140-3
  • FAX: (+84 4) 8435760
  • השפה הרשמית היא ווייטנאמית אבל רבים מדברים גם צרפתית וסינית.
  • בווייטנאם חיים 82 מיליון תושבים. רובם מאמינים בבודהיזם. השלטון כיום מוגדר כרפובליקה סוציאליסטית.

 

אתרים מרכזיים:

מפרץ האלונג

יותר מאלפיים צוקי סלע מזדקרים מן המים במפרץ האלונג ויוצרים את אחד המראות היפים בעולם ואת אטרקציית התיירות המרשימה ביותר באזור. מפרץ האלונג הוכר כבר ב-1994 כנכס עולמי של אונסק”ו ולאחרונה נבחר כאחד משבעת פלאי הטבע בתבל. שטחו של המפרץ 1,500 קמ”ר וההפלגה בו נמשכת יום שלם. זו חוויה מרגשת במיוחד. ההגעה מהאנוי קצרה ונוחה.

שמורת בה בה

שמורת בה בה (Ba Be) בצפון וייטנאם היא אחד מאתרי הטבע והנוף היפים במדינה. במרכזה של השמורה שלושה אגמים שמעברי מים צרים מחברים ביניהם. בין האגמים אפשר לבקר בכמה מפלים גדולים שניתכים בלב היער.

צ’או דוק

עיר הנהר צ’או דוק בדלתה של נהר המקונג היא מרכז של תרבויות מיעוטים ובייחוד של בני הצ’אם והקמר. הדרך הטובה ביותר להגיע אל צ’או דוק היא בנהר מהו צ’י מין סיטי או מפנום פן בירת קמבודיה. הגבול עם קמבודיה אינו רחוק מכאן.

שוק בן טאן בהו צ’י מין סיטי

השוק הנפלא הזה נחשב אחד הטובים והזולים בדרום מזרח אסיה. התיירים שמגיעים אליו רוכשים בדרך כלל טי שירטס, מזכרות, ומעדנים מקומיים. גם בערים אחרות בווייטנאם כדאי לחפש את השווקים העירוניים. לכל אחד מהם יש ייחוד. בכמה מהם אפשר לקנות משי משובח במחירים זולים מאוד.

תיאטרון בובות המים בהאנוי

זאת אמנם חוויה שמיועדת כיום בעיקר לתיירים אבל בשום אופן לא כדאי להחמיץ מופע של בובות המים בהאנוי. השם המלא הוא Thang Long Water Puppet Theatre והבובות המוזרות נראות כאילו הן עולות מן המים כדי לספר את האגדות המסורתיות של המדינה.

מקדש צ’או דאי

דת הצ’או דאי נחשבת חדשה יחסית בוויטנאם. ובכל זאת המקדש של מאמנימי הדת נהפך בשנים האחרונות לאתר עלייה לרגל של תיירים שרוצים ליהנות מן המראה המרתק שלו ומן הצבעים הרבים ששולטים בו. המקדש הוא ביתם הרוחני של מאמיני הדת. כולם לבושים לבן ומקיימים מדי יום תהליך תפילה ארוך. המקדש עמוס בפסיפסים ובעיטורים צבעוניים.

קברו של קאי דין

הקיסר קאי דין הותיר אחריו אחוזת קבר מרשימה שמשלבת בין סגנון גותי, בארוק וקלאסיקה סינית. כל אלה יוצרים מבנה מרתק מבחינה אדריכלית שלא כדאי להחמיץ את הביקור בו.

 

 

 

2015-10-21T12:44:58+00:00