טיולים מאורגנים ללפלנד 2019-06-25T09:46:09+00:00

טיול מאורגן ללפלנד –  ספארי חורף

ספארי חורף

טיול מאורגן ללפלנד 

טיול מאורגן ללפלנד –  ספארי חורף

החברה המובילה בטיולי לפלנד – השנה הארבע עשרה ברציפות

השנה השלוש עשרה ברציפות

לפלנד 2020 – ההרשמה עכשיו!

החברה המובילה בטיולי לפלנד – השנה הערבע עשרה ברציפות

הטיול המקיף
משפחות
שומרי מסורת
  • הפרוייקט המוביל של חברת אופקים טיולים מאורגנים

  • טיסות ישירות ללפלנד.

  • צוות מדריכים ותיקים ומנוסים

  • חופשה מרתקת מלאת אדרנלין

  • מפגש עם סנטה קלאוס

  • 7 ימים של פעילות מגוונת

  • כל הפעילויות כלולות, פנסיון מלא.

  • קבוצות מיוחדות לשומרי מסורת, כולל אוכל כשר לכל אורך הטיול.

לפלנד, או “לאפי” בשפת המקומיים הנו חבל ארץ המשתרע לרוחבן של 4 מדינות בצפון אירופה-נורבגיה, שבדיה, פינלנד ורוסיה ואשר רובו פרוש צפונית לחוג הארקטי. “ארץ הלאפים” הוא אחד מחבלי הנוף היפים באירופה וקסמו רב בכל עונות השנה אך לדעת רבים, דווקא עונת החורף היא היפה והקסומה מכולן ובדיוק בגלל זה החלטנו להרכיב חבילת טיולים ללפלנד ייחודית. מישוריה הרחבים של לפלנד עשירים במקורות מים ואלפי אגמים ההופכים בבוא החורף למשטחי קרח בוהקים.

במרחבים אלה, חיים שבטי הלאפים הנקראים בפינלנד- סאמי ואשר מהווים חברה אתנית ייחודית שהיא חלק מקבוצת “שבטי הקו הפולארי”. תרבותם ומורשתם אינה נגזר משיוך לאומי זה או אחר אלא ממקורותיהם השבטיים ברצועת החוג הארקטי. תרבותם, שפתם המיוחדת, מנהגיהם ובעיקר אופיים, מייצגים את אורח החיים הקשה והספרטני באזור זה דבר שיכול להסביר את דלילות האוכלוסיה.

חיי הסאמי סובבו בעבר ובמידה רבה אף בהווה, סביב עדרי האיילים המהווים מקור פרנסה ראשון במעלה, דייג באגמיה הרבים ובמפרץ בוטניה ובעשורים האחרונים, סביב התיירות שהפכה לאחד מענפי ההכנסה החשובים של הלאפים.
העיור המואץ, שיפור בתשתיות הדרכים והקדמה הטכנולוגית קרבו את העולם המודרני אל קסמיה של לפלנד.
טיולנו יתמקד בתחומי לפלנד הפינית המהווה כ- 30% משטחה של פינלנד ואשר חיים בו כ- 200 אלף תושבים. בסביבתה בה נהייה ישנן מספר אטרקציות הנותנות ביטוי לתרבות הלאפית ולאורח החיים במקום.
תקופת החורף היא עונה מאוד מיוחדת במישורי לפלנד עת לובן השלג ואווירת החורף המשרים תחושת רוגע ושלווה אינסופית משלימים את חווית החורף הייחודיות לאזור החל מספארי שלג מרתק על גבי “חתולי השלג” הממונעים, דרך מזחלות כלבי האסקי הצפוניים ועד למפגש הבלתי אמצעי עם בני הסאמי המקומיים בחוות האיילים.
הלאפים ידועים כמכניסי אורחים ומארחים חמי לב במיוחד. הם שמחים לשתף מבקרים בחייהם ולמרות הצניעות בה הם חיים, חווית הביקור והכנסת האורחים היא חוויה מרגשת. רבים טועים בחושבם ש”אין חיים” בחורף הלאפי. למרות מזג האוויר הנורדי הקר קיימות אין ספור אפשרויות של פעילויות, סיורים ובילויים והנאה מהסאונה הלאפית, מהארוחה סביב המדורה על שפת האגם הקפוא, מנופי הטבע החורפי, ממרוץ מזחלות הכלבים, ומהאווירה המיוחדת של המקום. אכן, חווית חיים נדירה בטיול ללפלנד.

צרו קשר לפרטים נוספים