הלסינקי אטרקציות

אטרקציות תיירותיות בהלסינקי, פינלנד

הלסינקי, בירתה של פינלנד, שוכנת בלשון ים על הים הבלטי והיא מוקפת בארכיפלג איים ובמפרצים. היא ידועה גם בשמה: בת הים הבלטי. אזור זה, בה שוכנת פינלנד והעיר הלסינקי הוא אחד האזורים המגוונים ביותר באירופה. זוהי עיר יפה עם שדרות רחבות וארכיטקטורה מרהיבה, יש בה שפע של מקומות לשתות ולאכול ולבלות בהנאה מרובה.

פינלנד היא מדינה הידועה בעיצוב הסטייליסטי, הפונקציונלי והיעיל שלה. עיר הבירה שלה, הלסינקי מהווה מוקד לתיירים רבים בזכות האטרקציות שבה, היא המקום היצירתי ביותר ויש בה סצנת עיצוב ידועה ומפורסמת בעולם כולו והיא משפיעה גם על העיצוב בכל העולם. חנויות בוטיק, סדנאות וגלריות המלאות בעבודות זכוכית, תאורה, טקסטיל ועיצוב חדשני לבית נמצאים בכל מקום. מוזיאון העיצוב של הלסינקי הוא מוזיאון נפלא וכדאי מאד לבקר בו. גם הארכיטקטורה פורחת בהלסינקי ויש בה מבנים ייחודיים בכל רחבי העיר.

כחלק מהאטרקציות בהלסינקי, גם האוכל ייחודי, החל ממזון שמקובל במקומות אחרים בעולם כמו דגי סלמון, פטריות ופירות יער לרוב ועד חיות פרא כמו איילים, דובים, דישונים ועוד. הטעמים הפינים שולטים במרבית המסעדות בהלסינקי, בשוק המקורה של העיר, במסעדות, בביסטרו ובמסעדות מישלן. יש בעיר גם אוכל בינלאומי כמובן.

הלסינקי נחשבת כעיר בטוחה מאד. למרות היותה עיר הבירה ויעד תיירותי מפורסם, אחוז הפשע בעיר נמוך והסביבה בטוחה. אולם, חשוב לשים עין על החפצים האישיים בכל זמן ובמיוחד במקומות צפופים. בשיא עונת התיירות יכולים להיות כייסים, בדרך כלל הם רכבים על אופנועים או אופניים.

התחבורה בעיר טובה מאד ויש גם רכבת תחתית כמו גם אוטובוסים, רכבות ומעבורות לאיים השונים. הדרך הזולה ביותר לטייל בעיר היא באמצעות התחבורה הציבורית.

הלסינקי היא מרכז תרבותי עירוני אך היא מוקפת בטבע אינסופי אליו ניתן להגיע בקלות מכל חלק בעיר. ניתן לשוט לארכיפלג המקיף את העיר, לטייל בחופים ובפארקים הגדולים ובגנים הפזורים בעיר וגם לטייל ביערות המקיפים אותה. כאשר השלג מכסה את העיר בחורף, גם הים סביב קופא ואז ניתן להחליק, לעשות סקי ולדוג דגים בקרח במפרצים הרבים המקיפים את העיר היפה.

הזמן הטוב ביותר לבקר בהלסינקי ולצאת לטיול מאורגן בפינלנד, הוא בחודשי הקיץ. העיר מלאה במוזיאונים טובים, בכנסיות יפות ובחופי ים נפלאים!

2018-12-24T15:28:41+00:00